Angażujące zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla dorosłych, seniorów i całych rodzin oraz cykliczne wystawy dotyczące najnowszych trendów i pionierskich rozwiązań – to wszystko czeka na odwiedzających w Centralnym Domu Technologii. CDT to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie. Nowo otwarta przestrzeń edukacyjno-technologiczna dla wszystkich pokoleń mieści się w tętniącym życiem sercu Warszawy, w jednym z najbardziej symbolicznych budynków stolicy o bogatej historii – zabytkowym Centralnym Domu Towarowym (następnie znanym jako „Smyk”) przy ul. Kruczej 50.
Powołując do życia Centralny Dom Technologii chcemy wspierać wszystkich go odwiedzających w odkrywaniu i wykorzystywaniu szans jakie dają nowe technologie oraz pokazać ile wnoszą do naszego codziennego życia oraz do gospodarki. Kompetencje cyfrowe rozwijane w CDT będą sprzyjać umiejętności dostosowania się do postępujących zmian na rynku pracy. Czasem brakuje wiedzy, jak w kreatywny sposób wykorzystać daną umiejętność w zupełnie innym obszarze. Chcemy to zmienić. W Centralnym Domu Technologii dorośli rozwiną kompetencje cyfrowe, a dzieci nauczą się, jak wykorzystywać wiedzę w praktyce. Dzięki temu będziemy kształtować przyszłych innowatorów – fundament rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o nowe technologie. CDT to jednocześnie przestrzeń do rozwoju i promocji dla innowacyjnych polskich przedsiębiorców czy start-upów, które odniosły międzynarodowy sukces.
Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju
Edukacja i technologie pod jednym dachem
Powołując do życia Centralny Dom Technologii zależało nam nie tylko na stworzeniu fizycznej przestrzeni, ale przede wszystkim na zbudowaniu wokół CDT zaangażowanej społeczności osób, niezależnie od tego czy miały one wcześniej do czynienia z innowacjami czy też są technologicznymi zapaleńcami, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. Odwiedzając CDT uczeń staje się zmotywowanym odkrywcą, a nauczyciel, dziadek czy rodzic – prawdziwym mentorem.
Agata Nałęcz, prezes zarządu Fundacji PFR
Ramię w ramię z Polskim Funduszem Rozwoju i Centralnym Domem Technologii innowatorzy będą mogli prezentować swoje przełomowe rozwiązania i produkty w samym sercu Warszawy. Wspólnie będziemy też organizować branżowe meetupy i hackathony oraz realizować programy PFR rozwijające ekosystem startupów i rynek venture capital w Polsce.
Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju
We wrześniu CDT zaprasza na bezpłatne zajęcia
Centralny Dom Technologii
ul. Krucza 50, piętro 1.