Nowe ścieżki tematyczne, możliwość zgłaszania zespołów, zniesienie limitów wiekowych, otwarcie na uczestników m.in. z Ukrainy i łączna pula nagród w wysokości 110 tys. zł – oto nowości tegorocznej edycji Szkoły Pionierów PFR. Ruszył nabór do programu tworzonego przez Polski Fundusz Rozwoju i Allegro, który skierowany jest do osób i zespołów chcących zdobyć praktyczną wiedzę biznesową, nowe kontakty i finansowanie dla rozwoju własnego projektu technologicznego. Zgłoszenia można wysyłać do 30. czerwca br.
- Climate Tech
- Health Tech
- Kategoria otwarta związana z celami zrównoważonego rozwoju ONZ
W Polskim Funduszu Rozwoju monitorujemy rynek i wsłuchujemy się w jego potrzeby, bo naszą rolą jest wspieranie tych obszarów gospodarki, które mają szansę na rozwój rodzimych firm i technologii. Pandemia oraz aktualna sytuacja geopolityczna wyraźnie pokazały, że transformacja energetyczna, ochrona zdrowia potrzebują dynamicznych zmian. Te zmiany nie mają szansy się dokonać bez innowacyjnych rozwiązań, a Szkoła Pionierów PFR jest miejscem, które wyłania technologicznych championów otwierając przed nimi nowe możliwości rozwoju.
– mówi Bartłomiej Pawlak, wiceprezes PFR
To już piąty rok, kiedy wspieramy Szkołę Pionierów PFR, a co za tym idzie kreatywnych przedsiębiorców oraz ich innowacyjne projekty. Cieszymy się, że wspólnie z PFR tworzymy program, który nie tylko przyciąga prawdziwe talenty, ale przede wszystkim pomaga w rozwoju biznesów odpowiadających na realne potrzeby rynku. Szczególnie ważne są dla nas kwestie związane ze środowiskiem, społeczeństwem i ładem korporacyjnym. Wspólnie z naszymi klientami, sprzedawcami i partnerami biznesowymi aktywnie realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju. Edukujemy i podnosimy świadomość ekologiczną zgodnie z naszym mottem #SustainableAllTogether („Wszyscy razem dla zrównoważonego rozwoju”). Jednocześnie mamy świadomość, że aby skutecznie stawiać czoła globalnym wyzwaniom oprócz wiedzy, niezbędne są nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania. Dlatego, tym bardziej nie możemy się już doczekać projektów zgłoszonych do V edycji Szkoły Pionierów.
- mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability.
Co czeka uczestników Szkoły Pionierów PFR?
Pionierzy na ścieżce sukcesu
Dużą wartością Szkoły Pionierów PFR jest networking, warsztaty z ekspertami oraz indywidualne spotkania z praktykami biznesu. Powstałe relacje są umacniane także po zakończeniu programu – spotykamy się w ramach Klubu Pionierów, zapraszamy absolwentów do nowych projektów np. Podcast Pionierów, do udziału w wydarzeniach branżowych i aktywności w mediach. Zależy nam na budowaniu społeczności innowatorów, która się wspiera.
– mówi Paweł Grzegorczyk p.o. Dyrektora Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.
Udział w Szkole Pionierów PFR otworzył nam drzwi do świata startupów, ekologii i szybkiego wzrostu. Wiedza i kontakty zdobyte w trakcie programu pozwoliły nam szybko zweryfikować nasze hipotezy, dokonać kilku niezbędnych piwotów, by ostatecznie osiągać kolejne sukcesy.
– mówi Michał Kruszyński, współzałożyciel ZNIKA – startupy, który brał udział w IV edycji