Ogólnopolski zasięg, 1200 uczestniczek, ponad 600 godzin bezpłatnych warsztatów online i konsultacji merytorycznych z edukatorami, mentorami i ekspertami rynku pracy, spotkania społeczności i networking. To wszystko ma wzmocnić pozycję kobiet z małych miejscowości i zmotywować je do działania. Tak w skrócie przedstawiają się cele Programu „Akademia Rozwoju” Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju skierowanego do kobiet. Udział w Programie jest całkowicie bezpłatny. Rekrutacja już wystartowała!
w związku z pandemią. Potwierdzają to także dane zawarte w raporcie przeprowadzonym przez Infuture Institute „Wpływ pandemii Covid-19 na kobiety w Polsce i na Cyprze” pandemia znacząco zahamowała nasilające się od kilku lat tendencje do wzmacniania się pozycji kobiet na rynku pracy i w życiu codziennym. To pokazuje jak istotne jest położenie nacisku na dwa aspekty – sytuację kobiet na rynku pracy oraz wpływ pandemii na tę sytuację. Działania edukacyjne i zawodowe skierowane do tej grupy, nabierają znaczenia i stanowią ważny element działalności instytucji i organizacji społecznych. Takim działaniem jest właśnie nowy Program społeczno-rozwojowy „Akademia Rozwoju”, poprzez który Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju zamierza wspierać mieszkanki mniejszych miejscowości i terenów wiejskich, które mimo trudniejszej sytuacji życiowej chcą realizować swoje plany aktywności społecznej i zawodowej. Program powstał dzięki wsparciu organizacji Google.org.
Kompetencje cyfrowe i motywacja w jednym miejscu
Do udziału w Programie zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej. Będziemy stwarzać warunki, w których każda uczestniczka otrzyma nowe kompetencje i poczuje sprawczość, nauczy się samodzielnie poruszać w sieci i korzystać z dostępnych tam aplikacji. Chcemy stworzyć społeczność, która będzie mogła być w regularnym kontakcie, wspierać się nawzajem i motywować do rozwoju. Dzięki stałej łączności łatwiej będzie nam skupić się na kwestii wsparcia kobiet w realizacji ich planów, aktywizować je i motywować do działania oraz konsekwentnie pomagać im w powiększaniu świadomości znaczenia relacji międzyludzkich i networkingu, zwłaszcza w kontekście rozwoju zawodowego i osobistego.
– mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.