Jak zaplanować wspólny projekt z instytucją badawczą? Co zrobić, aby osiągnąć efekt synergii, który pozwoli na sprawne działanie? Odpowiedzi dostarcza nowy kursonline „Współpraca w projektach B+R”. To drugi z cyklu kursów, przygotowany przez zespół PFR i ekspertów, którego celem jest budowanie kompetencji przyszłych menadżerów projektów badawczo-rozwojowych.
Kurs „Współpraca w projektach B+R” powstał z myślą o osobach, które już mają doświadczenie w pracy przy projektach badawczo-rozwojowych oraz tych, którzy dopiero chcą je zdobyć. Kurs trwa ponad godzinę, a w tym czasie każdy uczestnik dowie się m.in.:
- Jak stworzyć ramy współpracy pomiędzy biznesem a nauką?
- Jak zarządzać projektem realizowanym w konsorcjum przedsiębiorstwa z jednostką badawczą?
- Czym są poziomy gotowości technologicznej i jaki ma to wpływ na współpracę z uczelniami?
- Jak przebiega proces wyceny technologii i jak się do niego przygotować?
Nad merytoryczną wartością kursu czuwają eksperci i praktycy. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy przedstawicieli firm TechOcean, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW), Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa (ILOT), Grupa Boryszew i Grupa Maspex. Eksperci podzieli się wiedzą i doświadczeniem w realizacji projektów oraz współpracy nauki z biznesem, podając przykłady zrealizowanych projektów i inicjatyw.
Jak rozpocząć kurs?
Bezpłatny kurs online “Współpraca w projektach B+R” jest kontynuacją kursu „Planowanie projektów B+R” i oba są już dostępne na platformie kursy.pfr.pl. Aby uzyskać do nich dostęp wystarczy jednorazowa rejestracja, która daje także możliwość udziału w kolejnych planowanych kursach z tego obszaru tematycznego oraz dostęp do całej bazy wiedzy przygotowanej przez zespół PFR. Z kursów można skorzystać w dowolnym momencie, a na zakończenie każdego z nich uczestnik po poprawnym wypełnieniu testu sprawdzającego wiedzę, otrzymuje certyfikat.
Dla osób, które chcą dalej poszerzać swoją wiedzę o praktyczne umiejętności m.in. jak budować zespoły B+R czy określać kamienie milowe w projekcie, zespół PFR przygotował komercyjne warsztaty online „Architekt projektów B+R”. Więcej informacji o ofercie i dostępnych terminach znajduje się na dedykowanej stronie. Warto się pospieszyć, bo pierwsze spotkania ruszają już 9 lutego 2023.